Par mums

        Z/s Krišjāņi atrodas Bauskas novadā Brunavas pagastā. Saimniecības pamatnozare ir graudkopība, bet, lai dzīve kļūtu interesantāka, 2006. gadā saimniecība sāka nodarboties ar piena lopkopību. Gotiņas tika ievestas no Šveices un Vācijas. Ganāmpulkā atrodas pāri divsimts slaucamās govis un vēl tikpat daudz jaunlopiņi. Gotiņām barību saimniecība izaudzē pati, tāpēcmēs zinam kāda ir mūsu piena kvalitāte. 2008. gadā, kad piena cena nokritās ļoti zemu,bijām spiesti paši pārstrādāt un realizēt pienu. Tā sākām pārdot svaigpienu, gatavot biezpienu un krējumu. Domājām, kā maksimāliizmantot visu iespējamo, ko no piena var iegūt. Tā sākām gatavot pirmo sieru, kas bija no biezpiena.

     Vietējais cilvēciņš, kura ir ļoti laba saimniece, parādīja, kā gatavo ķimeņu sieru, tad tika noklausīti kursi par mīkstā siera pagatavošanu, un tā, laikam ritot, esam nonākuši pie sešpadsmit siera veidiem uz trijām bāzēm. Biezpiena sieri, kas ir tradicionālie ķimeņu sieri. Ļoti iemīļoti un iecienīti ir mūsu svaigpiena sieri, kas ir gatavoti no nepasterizēta piena. Jūtama svaiga, dabiska piena garša. Sieri, kas ir uz pasterizēta piena bāzes atļaujas ar sevi spēlēties. Sākot no pilnīgi salda ar rozīnēm un augļiem, siers ar sēkliņām, tomātiem un līdz pat asam un vēl asākam . . . Piemēram, siers kūpināts, kas atgādina žāveta speķīša garšu.

    Vasaras karstajos mēnešos mūsu klāstā ir mīkstais saldējums, kurš gatavots no piena un saldā krējumam bez konservantiem un speciālām piedevām. Tā garša ir dabiska un patīkami veldzējoša (atvēsinoša).  Saldējums ir mobils, gatavojams uz vietas jebkurā vietā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: